Для замовлення таксі: 242-7-242 

093-433-42-42
097-605-42-42
066-622-42-42

379 callback* з мобільних безкоштовно

*Для всіх GSM операторів встановлено систему callback телефон служби підтримки (044)499-98-98 по буднях з 10:00-17:00

 Запрошуємо до співпраці водіїв із власним авто

 

 

Хитрощі автомобілів на польській реєстрації

22 серпня 2012 - admin
article84.jpg

І так, Ви - громадянин України - хочете купити автомобіль в Польщі і їздити ним в Україні. Що для цього потрібно?

Варіант 1

1. Мати закордонний паспорт.

2. Мати відкриту короткочасну візу (внутрішню польську або шенген).

3. Знайти поляка, який впише вас в техпаспорт, як співвласника купленого вами автомобіля (на українця, який приїхав в Польщу по короткотерміновій візі, автомобіль не зареєструють. Тому, авто реєструється на поляка, а цей поляк Вас вписує в техпаспорт як співвласника автомобіля).

І так Ви зможете їздити по території України до 10 днів. Потім мусите перетнути польський кордон і так знову і знову. Десять днів надаються згідно закону України для транзиту територією України.

Варіант 2

 

1. Мати закордонний паспорт.

2. Мати відкриту довготривалу візу (внутрішню польську або шенген).

3. Купити і зареєструати на себе автомобіль.

4. Стати в Польщі на консульський облік.

В цьому випадку ми зможете їздити територією України вже 2 місяці. Як це зробити? Офіційно - треба мати закордонний паспорт, довготривалу візу, польську прописку і мінімум 3 місяці жити в Польщі. Не офіційно - треба мати закордонний паспорт, візу + мінімум 250 у.о. за послуги
(вигідніше давати 1 раз в 2 місяці по 100 грн на кордоні і їздити БЕЗ кон. обліку, але це при тому, якщо кордон недалеко. А якщо кордон дальше - то вигідніше поставити печатку консульства).

При цьому всьому є кілька НО.

1.Такий автомобіль не може використовуватися для цілей підприємницької (господарської) діяльності в Україні, в тому числі надаватися в оренду або передаватися за довіреністю у користування іншим особам.

2. Вам потрібно оформити страховку вартістю близько 300 у.о.

3. Потрібно пройти техогляд вартістю близько 30 у.о.

4. До вас в Україні можуть чіплятися даішники, перевіряючи документи.

При цьому з собою по Україні потрібно возити:

- договір на двох мовах: українській і польській

- посвідчення про відрядження

- путівний лист

- закордонний паспорт, в якому відмічено, що Ви особисто заїхали.

Що буде якщо Ви не вкладетеся в ці терміни?

Якщо є поважна причина, підтверджена довідкою, то треба подати заяву в митницю за місцем проживання про продовження терміну транзиту. Якщо такої довідки немає – будуть проблеми. Для їх вирішення потрібно мати з собою кілька купюр номіналом 20 та 50 гривень.

В даний час вже є цілі веб-сайти, які надають такі послуги.

 

Переваги автомобілів з Польщі:

  • Величезний вибір вживаних автомобілів – в десятки разів більший ніж в Україні
  • Авто купується з "перших рук”, оминаючи посередників.
  • Авто не їздило українськими дорогами та не заправлялось українським пальним
  • Авто не ремонтувалось на українських СТО українськими майстрами
  • І нарешті, таке авто зі всіма документами коштує на 30-50% дешевше від вартості аналогічного авто в Україні


Читаєм Закон України по цій темі:

*Правила ввезення транспортних засобів на територію України
Ввезення транспортних засобів на митну територію України тимчасово або з метою транзиту регламентується Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" № 2681- III віз 03.09.2001 і Наказом Держмитслужби України № 1118 від 17.11.2005.
За інформацією Київської регіональної митниці щодо тимчасового в’їзду (транзиту) транспортного засобу на територію України ви маєте право ввезти автомобіль на строк до 10-ти днів за умови усного декларування про виїзд з території України на вказаний термін і без сплати будь яких митних зборів та податків. Термін 10 днів є максимальним для транзиту транспортного засобу на території України, у тому числі і для громадян України, які проживають за межами України та знаходяться на тимчасовому консульському обліку в іншій країні. Для підтвердження того, що ви на даний момент не проживаєте на території України, ви повинні пред’явити закордонний паспорт з відміткою про тимчасовий консульський облік, а також документи, які підтверджують право власності на автомобіль та те, що він зареєстрований для постійного користування в реєстраційних органах іноземної держави. Це положення встановлено наказом державної митної служби України № 229 від 17.03.2008, а саме - частиною IV «Митний контроль та митне оформлення ТЗ, що ввозяться на митну територію України з метою транзиту».
Згідно Наказу Держмитслужби № 771 від 07.09.2007, «При неможливості виконання зобов'язання, наданого митним органам на здійснення транзиту чи доставки до митниці призначення у встановлений термін з об'єктивних причин (аварія, виведення з ладу, пошкодження транспортного засобу, викрадення, хвороба власника (користувача) транспортного засобу, тощо), власник або уповноважена ним особа повинен звернутися з письмовою заявою про продовження терміну виконання зобов'язання із зазначенням причин неможливості доставки транспортного засобу у визначений термін та подати документи, що підтверджують даний факт, керівництву відділу митного оформлення автотранспортних засобів».
Якщо вам необхідно перебувати на території України більше ніж термін транзиту, але терміном до 1 року, вам необхідно оформляти тимчасовий ввіз транспортного засобу на митну територію України, але вам також необхідно надати документи, які підтверджують реєстрацію для постійного користування в реєстраційних органах іноземної держави. Для ввозу вам треба внести в якості застави на рахунок митної служби України суму, яка дорівнює усім податкам та зборам, яки сплачуються при ввезенні транспортного засобу для вільного користування (ПДВ, акцизний збір, та ін.). Ці гроші повертаються вам, якщо ви у встановлений термін вивезли транспортний засіб з території України, у іншому випадку - застава вам не повертається.
Згідно п. 4.1 Наказу Держмитслужби України № 1118 від 17.11.2005, звільняються від оподаткування на ввезення транспортного засобу громадяни інших країн, які прибувають в Україну з метою постійного проживання а також громадяни-нерезиденти України за наступними умовами:
постійне проживання громадянина на території країни попереднього місця проживання не менше одного року (для іноземців та осіб без громадянства - з дати підтвердження факту постійного проживання в країні попереднього місця проживання до дати отримання посвідки на постійне проживання або до дати отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - з дати поставлення до дати зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України);
перебування ТЗ у власності громадянина не менше одного року з дати набуття права власності на ТЗ до дати: для іноземців та осіб без громадянства - отримання посвідки на постійне проживання або отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України);
перебування ТЗ на обліку в країні постійного місця попереднього проживання його власника не менше одного року (для іноземців та осіб без громадянства - з дати підтвердження факту постійного проживання в країні попереднього місця проживання до дати отримання посвідки на постійне проживання або до дати отримання паспорта громадянина України з відміткою про реєстрацію місця проживання в Україні; для громадян України - з дати поставлення до дати зняття з постійного консульського обліку, а за відсутності відмітки про зняття з постійного консульського обліку - до дати отримання паспорта громадянина України).

Доповнення (17.12.2011р.):

Порядок постановки на тимчасовий консульський облік 

Генеральне консульство України в Любліні веде облік громадян України, які постійно проживають або тимчасово (мінімум три місяці) перебувають у Люблінському, Підкарпатському та Підляському воєводствах (областях) Польщі. 
Облік громадян, які перебувають або проживають в інших воєводствах Польщі, здійснюють Консульский відділ Посольства України в РП, Генеральні консульства України в Кракові та Гданську. 

Консульський облік представляє собою реєстрацію громадян України із внесенням до адресно-довідкової картотеки, яку веде Генконсульство, відомостей про місце проживання фізичної особи. При цьому до закордонного паспорту громадянина України робиться відмітка про взяття на облік. Зазначена реєстрація проводиться з метою спрощення надання Вам консульської допомоги (оформлення паспорту, реєстрація актів цивільного стану тощо) або допомоги в разі критичної ситуації (втрати документів, арешту, хвороби тощо). У разі потреби, вона також дозволить встановити негайний контакт з Вашими родичами або друзями. Взяття на консульський облік дозволяє громадянам України брати участь у виборах Президента України та виборах народних депутатів України, перебуваючи на території Польщі. 
Облік громадян України, які прибули до Польщі в короткострокове (до трьох місяців) службове відрядження, та членів українських делегацій ведеться окремо. Ніяких відміток у паспортах цих громадян не робиться. Генконсульство також веде облік дітей – громадян України, усиновлених громадянами Польщі, а також облік осіб, які набули чи припинили громадянство України. 

Якщо Ви прибули до Республіки Польща з метою працевлаштування, навчання чи лікування на термін, що перевищує 3 місяці, Ви можете стати на тимчасовий консульський облік у консульській установі України. Діти до 18-річного віку вносяться до облікової картки одного з батьків. До цієї облікової картки додається фотокартка кожної дитини. Після досягнення 18-річного віку на них заповнюються окремі облікові картки. 
Для постановки на тимчасовий консульський облік Вам необхідно подати до Генерального консульства України в Любліні наступні документи: 
 - заява з проханням взяти на тимчасовий консульський облік;
 - заповнена облікова картка;
 - паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також копія першої сторонки паспорта;
 - дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
 - одна фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см кожної дитини до 18-річного віку, яка перебуває разом з Вами у Польщі;
 - договір про працю та лист від польської організації, який підтверджує факт Вашої роботи (навчання, лікування) на території Польщі, а також копії цих документів та переклад українською мовою;
 - дозвіл на проживання на визначений час на території Республіки Польща, виданий воєводською адміністрацією Люблінського, Підкарпатського та Підляського воєводств («karta pobytu»), а також копія цього документа.

Після розгляду клопотання, в разі його позитивного вирішення, Вам повертається паспорт, в якому проставлено відповідний штамп. 

За постановку на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

Коментарі (35)
Марія # 2 вересня 2012 в 13:40 0
Доброго дня. Дуже цікава і пізнавальна інформація. В нас авто на польські реєстрації(чоловік вписаний в тех.паспорт, а поляк власник). До червня все було як ви й написали, перетинали кордон 1 раз в 10 днів. З червня - 1 раз в 5 днів, день прострочки - 100 грн штрафу (прикордонникові на руки, звичайно) інакше не впускали. А з вересня, взагалі що 3 дні в'їзд-виїзд зробили! Чи є на це законні підстави і на що (які закони) ссилатись? І ще одне питання: чи можну я, як дружина, перетинати кордон на цьому авто та їздити по території України?
admin # 3 вересня 2012 в 10:15 0
Доброго дня.
Ми не юристи, тому неможу відповісти чи ви можете їздити на авто як, але моя вам порада, поставте авто на реєстрацію польської фірми і будете перетинати кордон 1раз в рік glasses
Марія # 3 вересня 2012 в 13:01 0
Дякую за пораду!
Віктор # 12 листопада 2012 в 17:17 0
Доброго дня! маю друга поляка, хочу купити в нього авто, авто зареєстроване на польську фірму, живу пів року офіційно,працюю, маю карту поляка! Які мої подальші повині бути дії? Дякую?
admin # 12 листопада 2012 в 17:30 0
Добрий день.
Потрібно з польської фірми писати шляхові листи у відрядження автомобіля на територію україни, а найкраще звернутись до людей які цим займаються постійно, вони Вам все розкажуть. Таких людей можна знайти на сайтах продажу авто, вони відразу надають всю детальну інформацію по документах.
Успіху.
Марічка # 13 листопада 2012 в 19:02 0
Доброго Вечора підскажіть будь-ласка. що можна зробити якщо машина оформлена на фіму,але нема виїзду протерміновано 10 місяців є вихід з такої ситуації?
admin # 14 листопада 2012 в 14:05 0
Хабар на таможні look
Віталій # 2 грудня 2012 в 23:56 0
Доброго вечора... Я працюю в Польщі ( Варшава ) хочу купити автомобіль, щоб інколи їздити додом на термін до одного місяця. Що мені для цього потрібно зробити ?
Тарас # 8 грудня 2012 в 22:07 0
А як бути в такому випадку ? Я громадянин Польщі. Купив там машину, оплатив страхівку. Живу в Україні. Фактично на ПМЖ. Чи потрібно перетинати кордон через 10 днів чи 2 місяці. Дружина Українка. Чи має вона право користуватись автомобілем без моєї присутності в ньому?
Віталік # 26 грудня 2012 в 17:25 0
Доброго вечора. Я хочу придбати автомобіль на польській реєстрації, є фірма на яку і можу поставити і модливість зробити всі документи щоб перетинати кордон раз в рік. мене інтересує чи зможу я через деякий час продати цей автомобіль також українцеві через передорученя чи він вже піде на шрот?
Микола # 2 січня 2013 в 03:39 0
Добрий день. Мене цікавить як можна на довший термін ввезти автомобіль на територію України з Канади? Я є громадянин України, але маю статус в Канаді "довгострокового резидента". Які я маю можливості, що би ви порадили? Дякую.
Альона # 13 січня 2013 в 11:51 0
Доброго дня, якщо ваша ласка, підкажіть чи можна законно втілити наступний план: я - українка, маю відкритий шенген, хлопець - українець, офіційно працевлаштований в Естонії, має "вид на жительство". МИ хочемо купити машину в Естонії і їздити на ній по Україні. ЧИ можливо це і як це зробити? діє той самий алгоритм, що і з Польщею? ЧИ зможе він написати на мене довіреність так, щоб я могла їздити на машині, навіть за його відсутності.і як часто треба буде перетинати кордон? І чи тільки він повинен перетинати кордон чи можу і я, якщо в мене є довіреність? Дякую сердечно
вероніка # 16 лютого 2013 в 18:09 0
ДОБРОГО ВЕЧОРА,підскажіть хто зможе мені допомогти вивезти до польщі польску машину...протермінувала 2.5місяця...
Єлліза # 22 березня 2013 в 14:55 0
Мій чоловік має у Польщі сталий побит,я маю на рік шенген теж роблю документи на побит,чи маємо ми право купити авто у Польщі,та два місяці користуватись авто в Украіні
Вячеслав # 9 квітня 2013 в 12:21 0
Доброго дня я маю авто зареєстроване на польську фірму і річну бізнес візу чи можу я перетинати кордон в не встаневлений термін наприклад раз в 15-20 днів і що для цього потрібно
Георгій # 8 червня 2013 в 12:36 0
Чи дозволено в Україні державним службовцям їхати на болгарські номера
Олексій # 26 жовтня 2013 в 19:10 0
Доброго вечора, в мене автомобіль зареєстрований на поляка. а я вписаний як співвласник. в мене річна робоча віза, на який термін я можу бути на Україні цим авто?
Сергій Х # 11 листопада 2013 в 19:33 0
Привіт) В мене є автомобіль на польській реєстрації, але я маю право перебувати на Україні тільки два місяці, тому що у мене стоїть штамп у закордонному паспорті про "Тимчасовий консульський облік". Як мені зробити, щоб я міг в"їзджати на Україну на 1 рік? У консульстві мені сказали "щоб поставити штамп про постійний консульський облік", потрібно поставити штамп у закордонному паспорті "Дозвіл на постійне проживання у РП". Де мені цей штамп поставити, і які для цього документи потрібні?
Степан # 22 листопада 2013 в 21:34 0
Тим кому цікава тема придбання вживаного авто з Польщі: вживані авто з Польщі
Степан # 22 листопада 2013 в 21:35 0
Тим кому цікава тема придбання вживаного авто з Польщі: http://avto-z-polshchi.webnode.com.ua
Ростик # 6 грудня 2013 в 19:21 0
Чи можна їздити на польській реєстрації по україні особі яка не вписана в реєстраційні документи.
Misha # 7 грудня 2013 в 12:31 0
якщо не зміг вчасно перетнути кордон,що можна зробити
Сергій Х # 3 січня 2014 в 14:06 0
Привіт) В мене є автомобіль на польській реєстрації, але я маю право перебувати на Україні тільки два місяці, тому що у мене стоїть штамп у закордонному паспорті про "Тимчасовий консульський облік". Як мені зробити, щоб я міг в"їзджати на Україну на 1 рік? У консульстві мені сказали "щоб поставити штамп про постійний консульський облік", потрібно поставити штамп у закордонному паспорті "Дозвіл на постійне проживання у РП". Де мені цей штамп поставити, і які для цього документи потрібні?
павел # 31 січня 2014 в 11:53 0
вмене словацька шенген чи можу я іздити на польских бляхах
Павло # 25 березня 2014 в 13:47 0
Доброго дня усім,Підскажіть Сергій або хтось інший як можна поставити авто на консульський облік ??? щоб перетин кожні 2 місяці ,0677244200 павло
Роман BMW # 12 серпня 2014 в 16:57 0
Доброго дня! Всі хто хоче авто на польських бляхах легально і перетинати кордон 1 раз в рік дзвоніть 096 778 23 57 Роман
Юра # 14 вересня 2014 в 11:10 0
Доброго дня! Мене цікавить, якщо я ще не маю візи, НО буде близько за місяць, привезуть поляка на україну і коли отримаю візу буду перетинати. Що буде на кордоні? Якщо штраф то в якому розмірі? 063 433 18 98
василь # 6 січня 2015 в 18:55 0
Добрий вечір.В мене авто на польській реєстрації
Василь # 6 січня 2015 в 19:22 0
Добрий вечір.В мене автомобіль на польській реєстрації.Так як в мене не було візи вписувати в техпаспорт не можна.Мені зробили довіреність з дозволом виїзду за кордон(з перекладом на українську).Їздив без проблем два місяці .тепер митники дістають кажуть що довіреність немає ніякої юридичної сили.Чи правда це?І що мені робити?Підкажіть може хтось щось знає???
Жора # 17 березня 2015 в 22:15 0
Добрий вечір. Шукаю Поляка - сіввлвсника! 0932050660
Андрій # 6 жовтня 2015 в 15:53 0
Привіт. Хочу купити авто в Польщі і зареєструвати на себе (маю громадянство), а також вписати в техпаспорт людину яка постійно проживає в Україні. І тепер: Якщо я на польській реєстрації вїду в Україну, то чи можу залишити авто співвласнику на два місяці і спокійно повернутися в Польщу (і цей процес повторювати як вище вказано)? І чи може співвласник виїхати з України на даному авто?
Віталій # 29 листопада 2015 в 20:57 0
я маю карточку побиту чеської республіки і працюю на фірму, перебуваю там близько 4 місяців на рік чи можу я при покупці авто перебувати з ним на території України рік без перетину кордону?
Petro # 15 жовтня 2016 в 15:02 0
Пригоню авто з Польщі. +380990948605
віктор # 2 березня 2017 в 14:12 0
якщо не вигнав авто але оплатив штраф коли пропадае вісяк з таможні?? Або що можна зробити??
роман # 26 березня 2017 в 21:45 0
доброго вечора , хотів поцікавитись а якщо я маю авто з польскою реєстраціє, якщо в подальшому не виганятиму авто на митницю що потрібно зробити щоб уникнути штрафу, можливо якісь документи чи як

← Назад