Для замовлення таксі: 242-7-242 

093-433-42-42
097-605-42-42
066-622-42-42

379 callback* з мобільних безкоштовно

*Для всіх GSM операторів встановлено систему callback телефон служби підтримки (044)499-98-98 по буднях з 10:00-17:00

 Запрошуємо до співпраці водіїв із власним авто

 

 

Схеми ДАІ для обману водіїв: як уникати

17 грудня 2013 - admin
article240.jpg

 Протистояння водіїв та інспекторів ДАІ, схоже, виходить на новий рівень: перші активніше починають боротися за свої права на дорогах, вивчаючи ПДР, встановлюючи в автомобілях відеореєстратори, потрапляючи в новини і звертаючись до суду. Другі винаходять нові, відносно чесні способи відбирання грошей у водіїв. Про хитрощі, до яких вдаються працівники ДАІ, Сегодня.ua розповів співробітник громадської організації "Дорожній контроль" Єгор Воробйов.

Найнебезпечніше нововведення - інспектор зупиняє авто нібито за порушення ПДР і заявляє, що від водія чути запах алкоголю. Найкраще це спрацьовує ввечері або зранку, коли в авто немає пасажирів-свідків. Але алкотестера у нього немає, і він пропонує вам з'їздити на медобстеження.

Ви відмовляєтеся, тому що ви абсолютно тверезі, а інспектор складає протокол за підписом двох понятих (зазвичай, це знайомі інспекторам водії таксі) про те, що ви відмовилися. А це, згідно Адмінкодексу, рівнозначно зізнанню в пияцтві. Далі суд, 3400 грн штрафу, або позбавлення прав на рік. Щоб уникнути цього, водій починає "домовлятися".


Як роз'яснив юрист Вадим Володарський, який спеціалізується на питаннях ПДР, дії інспектора неправомірні: "Він повинен на місці перевірити ступінь сп'яніння алкотестером. А якщо водій не згоден з результатами перевірки  виписати йому направлення на медобстеження і доставити до нарколога на службовому авто. Провокацією на відмову "розводять" тих, хто погано знає закон".

Є й більш "екзотичні" прийоми - у провінції. Наприклад, за словами Воробйова, на "зебрі" прямо під колеса кидається підставний пішохід, а неподалік чергує наряд ДАІ, який тут же штрафує за те, що його не пропустили.

Або ж двосмуговою дорогою з суцільною лінією розмітки повільно рухається трактор (інший варіант - стоїть вантажівка з увімкненою "аварійкою"). Щоб об'їхати перешкоду, водій виїжджає на зустрічну смугу, а далі його вже чекає інспектор. Або самі даішники, розповідає Воробйов, можуть при русі по лівій смузі в щільному потоці увімкнути мигалку на авто. І штрафувати всіх, хто не поступився дорогою.


Юрист Вадим Володарський говорить, що випадки подстав є. "Я сам якось на Вінниччині обігнав такий трактор і мене зупинили", - говорить Володарський.

Але, в основному, даішники працюють простіше: ховають "візири" за припаркованим транспортом, заміряють швидкість авто за межами населеного пункту, стоять там, де погано видно дорожні знаки або незрозуміла розмітка.

Це підтверджують і водії. "На Бессарабці в Києві при повороті з вулиці Басейної на Мечникова знак "Напрямок руху по смугах" перекритий рекламним білбордом. Водії порушують, замість повороту ліворуч їдуть прямо. Ось ДАІ і чергує там постійно", - говорить Максим Початун (13 років водійського стажу).

Відео як аргумент

Щоб мати залізні аргументи для суду, якщо до нього дійде, експерти радять встановити в авто відеореєстратор і вмикати його не лише під час розмові з інспектором, але й під час руху (наприклад, щоб довести: пішохід раптово кинувся під колеса на зебрі, а не переходив дорогу), радять наші експерти. "У моему авто - найпростіший реєстратор за 300 грн, він знімає все, що відбувається попереду автомобіля, кут охоплення - 240 градусів, стільки ж видно в лобове скло і бічні дзеркала. Але для боротьби з "мигалками", краще купити додаткову відеокамеру, фіксуючу ситуацію і позаду автомобіля", - говорить Воробйов. Можна знайти дорожчий прилад, з більш якісною оптикою, високою роздільною здатністю зображення і великим обсягом пам'яті. Ціна такого захисту від неправомірних дій ДАІ - 600-700 грн .
Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад